Chiński Harbin zaprasza na Festiwal Lodu i Śniegu

W położonym w północno-wschodnich Chinach Harbinie rozpoczął się jeden z największych na świecie Festiwali Lodu i Śniegu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są słynne budowle z państw położonych wzdłuż Jedwabnego Szlaku.

Nazywany zimową stolicą Chin Harbin, już po raz 37 gości jeden z najbardziej spektakularnych Festiwali Lodu i Śniegu. W ostatnich tygodniach z lodowych bloków wyciętych z przepływającej przez miasto rzeki Sungari, powstawały świątynie, pałace i zamki. Przez najbliższy miesiąc będzie można podziwiać lodowe kopie słynnych budowli z państw położonych wzdłuż Jedwabnego Szlaku.

Z lodowych brył powstała m.in. kopia cerkwi pw. Wszystkich Świętych w Jekaterynburgu, grecki Teatr Dionizosa, estońska Brama Viru czy też jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Słowacji – Zamek w Bojnicach. W Harbinie powstała też śnieżno-lodowa kopia chińskiego lotniskowca Liaoning.

Festiwal odbywa się przy nadzwyczajnych środkach bezpieczeństwa, ze względu na ograniczenia pandemiczne. Miasto znajduje się w graniczącej z Rosją prowincji Heilongjiang, która jest jednym z nielicznych miejsc w Chinach z ogniskami COVID-19.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię