Donald Trump nie uzna zwycięstwa Joe Bidena

Prezydent Donald Trump oświadczył, że nigdy nie uzna zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Podczas wiecu w Waszyngtonie amerykański prezydent ostro skrytykował polityków Partii Republikańskiej, którzy sprzeciwiają się próbom podważenia wyników głosowania.

Przemawiając na wiecu pod Białym Domem Donald Trump wyraził przekonanie, że wybory zostały sfałszowane. „Nigdy się nie poddamy, nigdy nie uznamy porażki ponieważ doszło do oszustwa” – mówił amerykański prezydent. Donald Trump krytykował demokratów, media i firmy technologiczne. Zarzucił też brak odwagi członkom partii republikańskiej, którzy nie chcą unieważnienia głosów elektorskich ze stanów, które przesądziły o zwycięstwie Joe Bidena. „To są słabi republikanie, jest tak wielu słabych republikanów” – narzekał. „Nasze państwo ma dość i nie będziemy tego dłużej znosić” – dodał.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-06/prezydent-trump-nigdy-sie-nie-poddamy-i-nigdy-nie-ustapimy/

Donald Trump wezwał wiceprezydenta Mike’a Pence’a by podczas dzisiejszego posiedzenia Kongresu zablokował proces certyfikowania głosów elektorskich. „Jedyne co wiceprezydent musi zrobić to odesłać je do stanów, żeby je ponownie certyfikować. Wtedy ja zostaje prezydentem, a wy jesteście szczęśliwi” – mówił do swoich zwolenników, których nazwał prawdziwymi patriotami. Wyjaśnił, że oczekuje iż jego zastępca odeśle część głosów oddanych 14 grudnia przez elektorów do władz stanowych, które „decertyfikują” wyniki wyborcze.

President Trump Addresses Supporters

President Donald J. Trump addresses a „March for Trump” rally outside of the White House. https://fxn.ws/3bcWGxE

Opublikowany przez Fox News Środa, 6 stycznia 2021

Jeszcze w czasie wystąpienia prezydenta Trumpa wiceprezydent Mike Pence wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że konstytucja nie daje mu prawa do decydowania, które głosy elektorskie powinny, a które nie powinny być liczone.

IAR/AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię