Facebook blokuje konto Trumpa na dłużej. Oświadczenie szefa portalu

Po wczorajszych zamieszkach Facebook i Instagram zablokował kontro prezydenta USA na 24 godziny. Dziś Mark Zuckerberg, szef portalu wydał oświadczenie w którym poinformował, że blokuje konto Donalda Trumpa „na czas nieokreślony”.

Mark Zuckerberg przekazał, że konto prezydenta USA zostanie zablokowane co najmniej do 20 stycznia czyli do końca jego kadencji.„Uważamy, że ryzyko związane z zezwoleniem prezydentowi na dalsze korzystanie z naszych usług w tym okresie jest zbyt duże”

„Szokujące wydarzenia ostatnich 24 godzin wyraźnie pokazują, że prezydent Donald Trump zamierza wykorzystać swój pozostały na stanowisku czas, aby podważyć pokojowe i zgodne z prawem przekazanie władzy swojemu następcy, Joemu Bidenowi” – napisał Zuckerberg

The shocking events of the last 24 hours clearly demonstrate that President Donald Trump intends to use his remaining…

Opublikowany przez Marka Zuckerboga Czwartek, 7 stycznia 2021

„Jego decyzja o wykorzystaniu swojego konta do pochwalania, a nie potępiania działań jego zwolenników w budynku Kapitolu słusznie niepokoi ludzi w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Usunęliśmy wczoraj te oświadczenia, ponieważ oceniliśmy, że ich skutkiem – i prawdopodobnie ich intencją”będzie sprowokowanie dalszej przemocy”. 

Konto prezydenta zostało zablokowane co najmniej do końca jego kadencji. Wczoraj również Twitter r zawiesił konto Trumpa na 12 godziny ostrzegł, że usunie konto prezydenta. Jeszcze przez kilka godzi nie będzie mógł korzystać z Twittera. Decyzje zapadły po zamieszkach wywołanych przez zwolenników Donalda Trumpa w bydynku Kapitolu.

Przedstawiciele Facebooka i Twittera już w kilka godzin po zamieszkach poinformowali, że blokują konta Donalda Trumpa, bo “podżegał on do zamieszek i sprowokował szturm na Kapitol”.

AL

Oświadczenie Donalda Trumpa po zatwierdzeniu wyników wyborów

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię