Oświadczenie ambasador USA Georgette Mosbacher ws. zamieszek w Waszyngtonie

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher powiedziała, że „wczorajsze wydarzenia na Kapitolu nie odzwierciedlają tego, kim są Amerykanie i za czym się opowiadają”. W ten sposób ambasador skomentowała zamieszki w stolicy USA, do których doszło w czasie zatwierdzania wyboru Joe Bidena na prezydenta.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie amerykańskiej ambasady Georgette Mosbacher przywołała słowa wiceprezydenta USA Mika Penca, który powiedział, że wczoraj „świat kolejny raz był świadkiem prężności i siły amerykańskiej demokracji”. Ambasador Mosbacher podkreśliła, że po ustaniu zamieszek, parlamentarzyści jeszcze tego samego wieczoru powrócili na Kapitol. Zaznaczyła, że „wraz z nastaniem świtu w Stanach Zjednoczonych Kongres zakończył pracę nad zatwierdzeniem woli narodu amerykańskiego”. „Mój przyjaciel Joe Biden to przyzwoity człowiek. 20 stycznia zostanie zaprzysiężony jako kolejny prezydent” – napisała Georgette Mosbacher.

Ambasador zapewniła, że „sercem jest z tymi, którzy stracili życie”. Wyraziła też przekonanie, że sprawcy tych czynów zostaną szybko postawieni przed obliczem sprawiedliwości. Zapewniła o wdzięczność za wsparcie, jakie USA otrzymały od polskich przyjaciół. „Nasze wspólne przywiązanie do wartości demokratycznych leży u podstaw relacji polsko-amerykańskich, które są silniejsze niż kiedykolwiek” – napisała Georgette Mosbacher. Dodała, że „to nie uległo zmianie i nie zmieni się wraz z nastaniem nowej administracji”.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię