Donald Trump przekaże władzę 20 stycznia

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że 20 stycznia przekaże władzę swojemu następcy w sposób uporządkowany. Podkreślił przy tym, że nie zgadza się z wynikiem wyborów prezydenckich.

„Chociaż całkowicie nie zgadzam się z wynikiem wyborów, a fakty potwierdzają, że mam rację, to 20 stycznia dojdzie do przekazania władzy w sposób uporządkowany” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze rzecznika Białego Domu Dana Scavino.

 

Prezydent Trump przypomniał, że jego działania to była „walka o to, aby zliczyć tylko głosy oddane zgodnie z prawem”. „Chociaż oznacza to koniec najwspanialszej pierwszej kadencji w historii amerykańskiej prezydenta, to dopiero początek naszej walki o to, aby ponownie uczynić Amerykę wielką!” – napisano w oświadczeniu.

Czytaj również: Kongres zatwierdził wyniki wyborów. Joe Biden oficjalnie 46. prezydentem

W czwartek nad ranem  Kongres USA potwierdził zwycięstwo Joe Biden w wyborach prezydenckich. Procedura liczenia głosów elektorskich została przerwana przez zwolenników prezydenta Trumpa, którzy wtargnęli do budynku Kongresu. Doszło do starć z policją, w których zginęły cztery osoby, a 14 funkcjonariuszy zostało rannych.

Zgodnie z konstytucją 20 stycznia Joe Biden złoży przysięgę na stopniach Kapitolu i zostanie 46. Prezydentem Stanów Zjednoczonych. Stanowisko wiceprezydenta obejmie Kamala Harris.

IAR,AL Twitter

Twitter zawiesił konto Donalda Trumpa na 12 godzin

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię