Rosyjska opozycja chwali mechanizmy amerykańskiej demokracji

Działacze rosyjskiej opozycji chwalą mechanizmy amerykańskiej demokracji. Komentując ostatnie wydarzenia w Waszyngtonie rosyjscy opozycjoniści zauważają, że w Stanach Zjednoczonych, w przeciwieństwie do Rosji, prezydent nie stoi ponad prawem.

Opozycyjny polityk Dmitrij Gudkow (fot.) napisał na blogu Echa Moskwy, że „w Ameryce struktury siłowe wiedzą, że owszem jest prezydent, ale też jest parlament i sąd”.
W ocenie rosyjskiego politologa Abbasa Galliamowa, wydarzenia w Waszyngtonie nie osłabią, ale wzmocnią amerykańską demokrację. „Demokracja właśnie tym się różni od autorytaryzmu, że nie odbiera ludziom prawa do wyrażania niezadowolenia” – napisał na blogu Echa Moskwy rosyjski ekspert.

Szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji – Konstanti Kosaczew zatytułował swój wpis na blogu „Amerykańska demokracja okulała na obie nogi”. Prokremlowski senator napisał, że Stany Zjednoczone utraciły prawo wskazywania kursu demokracjom innych krajów.

Opozycyjny komentator Leonid Gozman poradził obozowi rządzącemu Rosją, aby przestał się niepokoić losem Ameryki, ponieważ Amerykanie doskonale poradzą sobie sami.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię