„Zaszczep się i leć”. Kampania linii lotniczych wzbudza kontrowersję

"Zaszczep się i leć". Kampania linii lotniczych wzbudza kontrowersję

Największa Europejska linia lotnicza Ryanair wyszła z kontrowersyjną kampanią marketingową pod hasłem „zaszczep się i leć”. Reklama zachęca do szczepienia się, ale przede wszystkim do rezerwowania letnich przelotów.

Linie zachęcaja, aby zacząć planować swoje wakacyjne wyjazdy, gdyż szczepionki będą coraz bardziej powszechne. W związku z kampanią wniesiono ponad 1,6 tys. skarg. Sprawa jest obecnie badana przez brytyjską Agencję ds. Standardów Reklamy. Klienci uważają, że Ryanair wprowadza w błąd pasażerów, gdyż nie da się jasno określić, kiedy podróże wrócą do normalności. Nie brakuje też opinii, że sam zwrot “zaszczep się i leć” oznacza, że linia sugeruje, że bez zaszczepienia się nie będzie wpuszczała pasażerów na pokład. Agencja podała, że sprawdza czy w kampanii marketingowej zostały naruszone zasady.

Czytaj rownież: Arizona: Samochód wyładowany marihuaną. Nie zgadniecie, ile wiózł

Ryanair jednak uważa że reklama nie mija się z prawdą.Nasza reklama jest zgodna z faktami, szczepienia się rozpoczęły, umożliwi to pasażerom zarezerwowanie w Ryanair długo wyczekiwanych wyjazdów na Wielkanoc i w sezonie letnim w najniższych cenach. Reklama potwierdza również, że rezerwacje można zmienić bez opłat za zmianę, jeśli plany ulegną zmianie. Daje to klientom Ryanaira jeszcze wiekszą gwarancję przy dokonywaniu rezerwacji. Niektórzy krytycy narzekają tylko po to, by zostać zauważonym, podczas gdy jasne jest, że szczepionki oznaczają zniesienie ograniczeń podróży w związku z COVID-19 w połowie 2021 roku”.

AL

żródło:CNN

Czy Trump pojawi się na inauguracji Joe Bidena? Jest decyzja prezydenta

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię