Stany Zjednoczone znoszą ograniczenia nałożone na Tajwan

0
275

Stany Zjednoczone znoszą wszelkie restrykcje nałożone na Tajwan. Poinformował o tym sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Mike Pompeo.

“Ogłaszam, że znoszę wszystkie narzucone ograniczenia” – przekazał w oficjalnym oświadczeniu Mike Pompeo. Zauważył, że restrykcje utrudniały interakcje dyplomatów, żołnierzy i urzędników obu państw. Dodał, że “agencje władzy wykonawczej powinny uznać za nieważne wszystkie dotychczasowe wytyczne dotyczące kontaktów z Tajwanem, które wydał departament stanu na polecenie sekretarza stanu”.

Amerykański sekretarz stanu zaznaczył, że “oświadczenie stanowi, iż relacje USA-Tajwan nie muszą, a także nie powinny być pętane samemu narzucanymi restrykcjami”. Mike Pompeo podkreślił, ze Tajwan jest “niezawodnym partnerem Stanów Zjednoczonych”.

W sobotę zapowiedziano, że ambasador USA przy ONZ Kelly Craft przyleci w przyszłym tygodniu na Tajwan. Chiny wyraziły sprzeciw wobec planowanej wizyty. W ostatnich miesiącach doszło do szeregu wizyt wysokiego rangą przedstawiciela władz Stanów Zjednoczonych na wyspie.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię