Twitter zawiesił ponad 70 tysięcy kont związanych z ruchem QAnon

Twitter poinformował, że od piątku zawiesił ponad 70 tysięcy kont, które udostępniały treści związane z ruchem QAnon. Jego członkowie popierają spiskową teorię głoszącą, że Donald Trump walczy z międzynarodową siatką pedofilską, działającą w strukturach władzy, biznesie i mediach.

Według Twittera, zawieszone konta nie spełniały standardów społecznościowych platformy. Twitter wyjaśnia, że blokady są związane z wydarzeniami, do których doszło w Waszyngtonie i, w jego ocenie, ze zwiększonym ryzykiem przemocy. Od piątku platforma zawiesza konta, które udostępniały treści ruchu QAnon. „Te konta były zaangażowane w udostępnianie na dużą skalę szkodliwych treści związanych z QAnon. Były one niezgodne z naszymi zasadami i szerzyły teorie spiskowe” – argumentuje Twitter.

W ubiegłą środę protestujący zwolennicy Donalda Trumpa – wśród nich zwolennicy QAnon – wdarli się do gmachu Kongresu, w którym trwało posiedzenie w sprawie ostatecznego zatwierdzenia wyników listopadowych wyborów prezydenckich. Parlamentarzyści zostali ewakuowani. Następnie w budynku i okolicy doszło do zamieszek, w których zginęło pięć osób. Dopiero po uspokojeniu sytuacji zatwierdzono zwycięstwo Joe Bidena w wyborach.
W trakcie wydarzeń na Kapitolu prezydent Donald Trump umieścił na Twitterze nagranie, w którym wezwał demonstrantów do pokojowego rozejścia się do domów. Mówił, że rozumie rozgoryczenie tłumu z powodu „skradzionych wyborów”, ale przemoc nie jest środkiem, którym rozwiązuje się problemy.

W piątek twitterowe konto Donalda Trumpa zostało zablokowane na stałe. Podobny los spotkał także konta jego sztabu wyborczego Donalda Trumpa. Profile amerykańskiego przywódcy zostały także zamknięte na Facebooku i wielu innych platformach społecznościowych.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię