Kolejne chińskie miasto objęte całkowitym lockdownem

W prawie pięciomilionowym Langfang przez najbliższy tydzień mieszkańcy pozostaną w domach. Wszyscy przejdą też testy na koronawirusa. W położonej wokół Pekinu prowincji Hebei zanotowano z największą od 5 miesięcy w skali całych Chin liczbę nowych przypadków koronawirusa.

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała o kolejnych 55 lokalnych przypadkach zakażenia koronawirusem. W poniedziałek było ich 103, co stanowi największą dobową liczbę zakażeń w Chinach od 5 miesięcy. W okalającej Pekin prowincji Hebei, gdzie wykryto największe ogniska koronawirusa, kolejne miasto objęte zostało całkowitym lockdownem. Zakaz przemieszczania się obowiązuje w 5-milionowym Langfang oraz 11-milionowym Shijiazhuang. Lokalne kwarantanny wprowadza też coraz więcej powiatów w Hebei. W innych miastach Chin, gdzie stwierdzane są pojedyncze przypadki zakażeń asymptomatycznych, przymusowej kwarantannie poddawane są osiedla, gdzie przebywali zakażeni.

W chińskiej stolicy od wtorku kierowcy taksówek wymagają od pasażerów okazania kodu zdrowia, uprawniającego do poruszania się po mieście. Na rogatkach Pekinu znacznie zaostrzono kontrolę stanu zdrowia osób przybywających do stolicy. Podróżni z terenów o podwyższonym ryzyku zakażenia muszą przejść testy na Covid-19.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię