YouTube zawiesił kanał prezydenta Donalda Trumpa

0
163

Należący do Google serwis YouTube zawiesił czasowo kanał prezydenta USA Donalda Trumpa. Z kanału usunięto również jeden z zamieszczonych tam filmów. Serwis oskarża prezydenta Trumpa o podżeganie do przemocy.

W związku z tym jego kanał został zawieszony na tydzień, co oznacza, że przez siedem dni nie będzie można na nim publikować nowych treści. Firma zapowiedziała, że zawieszenie może zostać przedłużone.

W zeszłym tygodniu konta Donalda Trumpa na stałe usunęły między innymi Twitter i Facebook. Usunięto także konta jego sztabu wyborczego. Decyzje te mają związek z zamieszkami, jakie wybuchły w Waszyngtonie w trakcie procedury zatwierdzania wyboru Joe Bidena na prezydenta USA. Na Kapitol wdarł się wtedy tłum ludzi, wśród których mieli być zwolennicy Donalda Trumpa. Doszło do starć z policją, w których zginęły cztery osoby.

Twitter oskarżył wtedy Donalda Trumpa o nawoływanie do przemocy, sam prezydent i jego zwolennicy mówią o cenzurze. Zwracali uwagę, że serwis zablokował nagranie Donalda Trumpa, w którym wzywał on uczestników zamieszek do rozejścia się.

Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział, że rozważa utworzenie własnej platformy mediów społecznościowych.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię