Będzie wniosek o impeachment Bidena. Słusznie?

Joe Biden

Republikańska kongreswomen Marjorie Taylor Greene zamierza złożyć w Izbie Reprezentantów wniosek o impeachment Joe Bidena. Zarzutem ma być nadużycie władzy.

Członkini Izby Reprezentantów Marjorie Taylor Greene przekazała w wywiadzie z Newsmax,
że zajmie się tą sprawą dzień po inauguracji, w pierwszym dniu urzędowania Bidena. Najpierw jednak informacja pojawiła się na jej Twitterze:„21 stycznia składam artykuł o impeachment prezydenta-elekta Joe Bidena.”

„Musimy upewnić się, że nasi liderzy są odpowiedzialni” – powiedziała podczas wywiadu w telewizji Newsmax i stwierdziła, że Biden jest „skłonny nadużywać władzy urzędu prezydenta i być łatwo wykupionym przez zagraniczne rządy, chińskie przedsiębiorstwa energetyczne, ukraińskie przedsiębiorstwa energetyczne”.

Czytaj również: Usuną Donalda Trumpa z filmu “Kevin sam w Nowym Jorku”?

Greene nie podała dokładnych zarzutów. Na Twitterze użyła hashtagów: #ImpeachBiden, #QuidProJoe i #BidenCrimeFamily.

Jak podkreśla Fox News groźba impeachmentu „wydaje się być symboliczna”, ponieważ Izba reprezentantów będzie kontrolowany przez Demokratów, a żeby wnieść oskarżenie do Senatu potrzeba tam większości.

Z kolei w środę Izba Reprezentantów postawiła prezydentowi Donaldowi Trumpowi formalny zarzut podburzenia swoich zwolenników do buntu przeciwko państwu na siedem dni przed zakończeniem jego kadencji. Za rezolucją w tej sprawie głosowali Demokraci oraz dziesięcioro Republikanów.

AL

Izba Reprezentantów za impeachmentem Donalda Trumpa

Usuną Donalda Trumpa z filmu “Kevin sam w Nowym Jorku”?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię