Japonia wstrzymuje wydawanie pozwoleń wjazdowych

envato

Władze Japonii poinformowały o tymczasowym wstrzymaniu wydawania wiz i pozwoleń na przyjazd cudzoziemców. Do kraju będą mogli wrócić obywatele Japonii i posiadacze kart stałego pobytu. Japońskie władze ostrzegają także przed poważnymi konsekwencjami w przypadku złamania zasad kwarantanny.

Do Japonii – co najmniej do 7 lutego – nie wjadą też zagraniczni sportowcy, którzy zamierzali przygotowywać się na zgrupowaniach w tym kraju przed zaplanowanymi na przełom lipca i sierpnia tego roku Igrzyskami Olimpijskimi. Dotychczasowe restrykcje wjazdowe nie obejmowały sportowców.

Główny sekretarz japońskiego gabinetu Katsunobu Kato ostrzega, że dalszy wzrost liczby zakażeń w Japonii może doprowadzić do załamania systemu opieki zdrowotnej. Do Japonii dotarły już bardziej zakaźne mutacje COVID-19 znane wcześniej w Wielkiej Brytanii i RPA.

Japońskie władze zapowiedziały, że w przypadku złamania zasad kwarantanny przez obcokrajowców automatycznie stracą oni pozwolenie na pobyt w kraju. W przypadku naruszenia zasad kwarantanny przez Japończyków – rząd ostrzega przed upublicznianiem danych takich osób.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię