BioNTech zapowiada dostarczenie do UE pełnej puli szczepionek w pierwszym kwartale

Konsorcjum Pfizer/BioNTech zapowiada w komunikacie, że dostarczy do państw Unii Europejskiej pełną liczbę szczepionek przeciw COVID-19, zadeklarowaną dla pierwszego kwartału.

Firmy poinformowały o opracowaniu planu, który pozwoli na znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych szczepionek w drugim kwartale. Aby to osiągnąć, konieczne jest zmodyfikowanie obecnego procesu produkcyjnego. Dlatego w jednym z zakładów producenta, w belgijskim Puurs, w przyszłym tygodniu wyprodukowanych zostanie mniej szczepionek. „Wrócimy do pierwotnego harmonogramu dostaw dla Unii Europejskiej od 25 stycznia, ze zwiększonymi dostawami od 15 lutego, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć w pełni zadeklarowaną liczbę dawek szczepionek w pierwszym kwartale i znacznie więcej w drugim kwartale” – wyjaśnia firma.

Konsorcjum ma informować Komisję Europejską, unijne państwa członkowskie oraz inne zaangażowane w sprawę kraje o planach dostaw. Jednocześnie zapewniono, że „Pfizer i BioNTech nieustająco pracują nad dalszym rozwojem procesu szczepień na całym świecie”.

Firma Pfizer/BioNTech nieoczekiwanie zapowiedziała w piątek zmniejszenie w ciągu najbliższych kilku tygodni dostaw szczepionek do państw europejskich objętych kontraktem.

iar

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię