Jutro w USA święto Martina Luthera Kinga Jr. Zamknięte będą wszystkie urzędy federalne

Martin-Luther-King

W poniedziałek 18 stycznia Stany Zjednoczone obchodzą jedno z dziesięciu najważniejszych świąt federalnych w kraju, czyli Martin Luther King Day.

Dzień urodzin Martina Luthera Kinga, Jr., działacza przeciwko dyskryminacji rasowej i laureata pokojowej Nagrody Nobla z 1964 roku jest dniem wolnym od pracy w związku z czym musimy się przygotować na kilka niedogodności.

W tym dniu zamknięte będą wszystkie urzędy federalne m.in placówki pocztowe, banki, biblioteki czy Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych. Nieczynne będą przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe nawet w przypadku zajęć prowadzonych zdalnie. Z obowiązku tego wyłączone zostaną instytucje prywatne.

Czynne będą za to UPS, FedEx, sklepy spożywcze, stacje benzynowe i prywatne butiki. Będziemy mogli zjeść obiad w restauracji w zależności od obostrzeń związanych z COVID-19. W tym wypadku pamiętajmy o maseczkach ochronnych twarzy. Otwarte pozostaną parki narodowe. Warto dodać, że większość z nich oferuje w tym dniu darmowe wejściówki z których warto skorzystać. Więcej na stronie: www.nps.gov/findapark/index.htm

Warto przypomnieć, że Dzień Martina Luthera Kinga Jr. obchodzony jest zawsze w trzeci poniedziałek stycznia. Czasami nazywany jest Dniem MLK.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię