Prezydent Andrzej Duda oraz Premier apelują o uwolnienie Aleksieja Nawalnego

Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki apelują o uwolnienie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Rosyjski opozycjonista, który został zatrzymany po wylądowaniu na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo, wrócił do kraju po 5-miesięcznym pobycie w Niemczech. Tam był leczony po próbie otrucia chemicznym środkiem bojowym – nowiczok.

„Postępowanie władz rosyjskich wobec Aleksieja Nawalnego nie może nie mieć konsekwencji dla relacji społeczności międzynarodowej z tym krajem. W imieniu Polski – członka Rady Praw Człowieka ONZ, apeluję o międzynarodową solidarność w tej sytuacji” – napisał prezydent na Twitterze.

Uwolnienia Nawalnego domaga się też Premier Mateusz Morawiecki. „Zatrzymanie Aleksieja Nawalnego to kolejna próba zastraszenia demokratycznej opozycji w Rosji. Szybka i jednoznaczna reakcja na poziomie UE jest niezbędna. Poszanowanie praw obywatelskich stanowi podstawy demokracji. Apeluję do władz w Rosji o natychmiastowe uwolnienie zatrzymanego” – napisał szef rządu na Twitterze.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię