McConnell oskarża Trumpa o sprowokowanie zamieszek na Kapitolu

McConnell oskarża Trumpa o sprowokowanie zamieszek na Kapitolu

Przywódca większości Senatu Mitch McConnell w przemówieniu wygłoszonym w Senacie oskarżył prezydenta Donalda Trumpa o sprowokowanie zamieszek na Kapitolu. „Tłum był karmiony kłamstwami. Zostali sprowokowani przez prezydenta i innych wpływowych ludzi”.

Słowa McConnella mają duże znaczenie, biorąc pod uwagę nadchodzący proces impeachmentu. Lider Republikanów jeszcze nie zdecydował czy poprze zarzuty przeciwko Donaldowi Trumpowi- donosi FoxNews.

Republikanin przekazał w zeszłym tygodniu, że zanim podejmie decyzję o tym jak zagłosuje  w Senacie, wysłucha argumentów przedstawionych podczas procesu. „Podczas gdy prasa jest pełna spekulacji, ja nie podjąłem ostatecznej decyzji jak zagłosuje. Zamierzam wysłuchać argumentów prawnych, które zostaną przedstawione w Senacie” – podsumował.

Izba Reprezentantów w zeszłą środę  przegłosowała wniosek o impeachment Donalda Trumpa. Uzasadnieniem do postawienia prezydenta w stan oskarżenia było „podżeganie do powstania”. Jest to już drugi impeachment prezydenta.

Czytaj również: Biden nie zgadza się na zniesienie zakazu podróży z Europy i Brazylii

Artykuł impeachmentu został przesłany do Senatu, gdzie odbędzie się proces. W związku z tym, ze przywódca republikanów w Senacie Mitch McConnell nie zwołał posiedzenia izby w trybie nadzwyczajnym głosowanie nad zarzutami wobec Donalda Trumpa odbędzie się po zaprzysiężeniem na prezydenta Joe Bidena.

Demokratyczny przywódca Senatu Chuck Schumer, który w najbliższych dniach ma szansę stać się liderem większości w Senacie ocenił,  że Trump „jest zagrożeniem dla porządku konstytucyjnego, nie ważne czy sprawuje urząd, czy nie”. Schumer dodał, że jeśli Trump zostanie skazany, Senat zagłosuje wtedy za niedopuszczeniem go do możliwości ponownego ubiegania się o urząd prezydencki.

AL

Czy z wieżowca w Chicago zniknie nazwa Trump Tower?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię