W Waszyngtonie początek inauguracji prezydentury Joe Bidena

W Waszyngtonie rozpoczynają się uroczystości związane z inauguracją prezydentury Joe Bidena. Rozpoczną się one od hołdu dla ofiar pandemii koronawirusa. Zaprzysiężenie Joe Bidena odbędzie się jutro na stopniach Kapitolu.

Po południu prezydent-elekt przybędzie do Waszyngtonu by wziąć udział w ceremonii na cześć ofiar Covid-19. Tuż po zmroku wokół zbiornika wodnego przy Pomniku Lincolna zostanie wówczas zapalonych 400 reflektorów. Każdy z nich będzie reprezentować tysiąc ofiar pandemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. W podobny sposób hołd ofiarom pandemii zostanie oddany w innych amerykańskich miastach, w tym przy nowojorskim Empire State Building. W uroczystości w stolicy modlitwę wygłosi kardynał Waszyngtonu Wilton Gregory.

Główne uroczystości inauguracji prezydentury Joe Bidena odbędą się w środę. Obejmują one przysięgę na wierność konstytucji na obok siedziby Kongresu, orędzie do Amerykanów, przejazd a następnie przejście do Białego Domu w asyście kompanii reprezentacyjnych. Odbędzie się też wirtualna parada z udziałem grup i zespołów ze wszystkich stanów.

Prezydent Donald Trump opuści Waszyngton jutro rano – przed zaprzysiężeniem Joe Bidena. Ceremonia pożegnalna odbędzie się w bazie sił powietrznych Andrews pod Waszyngtonem. Odchodząca para prezydencka uda się do ośrodka Mar-a-Lago na Florydzie.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię