Czy Donald Trum założy nową partię polityczną? Nowe doniesienia

Donald Trump może założyć nową partię polityczną po odejściu z urzędu – donosi The Wall Street Journal. Ma nazywać się „Partia Patriotyczna” – ustalił dziennik.

Podobno prezydent od jakiegoś czasu rozmawia z kilkoma współpracownikami o realizacji swojego nowego pomysłu. Również w swojej mowie pożegnalnej powiedział swoim zwolennikom „Ruch, który rozpoczęliśmy, dopiero się zaczyna”. Nigdy nie było czegoś takiego.”

„Wychodzę z tego miejsca z wiernym i radosnym sercem i optymistycznym duchem, i z najwyższą wiarą, że dla naszego kraju i dla naszych dzieci, najlepsze jeszcze przed nami” – powiedział Trump.

Czytaj również: Donald Trump opuścił Biały Dom (WIDEO)

Podczas krótkiego przemówienia w środę rano w bazie sił powietrznych Andrews, tuż przed odlotem na Florydę dał do zrozumienia, że żegna się z Amerykanami, ale na krótko. „Mówię wam “do widzenia”, ale mam nadzieję, że to nie będzie długie pożegnanie. Jeszcze się zobaczymy”.

Mimo, że Trump był mocno krytykowany i obwiniany za zamieszki na Kapitolu nadal ma poparcie kilku republikanów, którzy pozostali wobec niego lojalni, również podczas jego drugiego procesu impeachmentu. Ponadto prezydent ma nadal solidna bazę zwolenników – co było widoczne we wzroście liczby głosów, które zdobył w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Kilku wysoko postawionych polityków z partii republikańskiej odwróciło się od Trumpa, w tym przywódca większości Senatu Mitch McConnell. W przemówieniu wygłoszonym w Senacie oskarżył prezydenta Donalda Trumpa o sprowokowanie zamieszek na Kapitolu. “Tłum był karmiony kłamstwami. Zostali sprowokowani przez prezydenta i innych wpływowych ludzi”.

AL

Uroczystości inauguracji Joe Bidena rozpoczęły się od mszy świętej

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię