Donald Trump opuścił Biały Dom (WIDEO)

for. print screen YouTube/Donald Trump opuścił Biały Dom (WIDEO)

Historyczny dzień w Waszyngtonie. Prezydent Donald Trump i Pierwsza Dama opuścili Biały Dom i są w drodze na Florydę. Za kilka godzin na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych zostanie zaprzysiężony Joe Biden.

Po ósmej rano czasu lokalnego amerykańska para prezydencka udała się do helikoptera Marine One, który czekał na nich na południowym trawniku Białego Domu. Po drodze Donald Trump podszedł do dziennikarzy, powiedział, że sprawowanie funkcji prezydenta było dla niego wielkim zaszczytem i podziękował korpusowi prasowemu Białego Domu.

Następnie helikopter zrobił pożegnalny przelot nad centrum Waszyngtonu i odleciał w kierunku bazy sił powietrznych Andrews, gdzie czekał na niego prezydencki odrzutowiec Air Force One.

 

Stojąc na tle amerykańskich flag Donald Trump wygłosił krótkie przemówienie do grupy doradców, członków rodziny i przyjaciół. Prezydent powiedział, że jest dumny ze swoich osiągnięć i podziękował współpracownikom.

 

„Chcę podziękować wam za całą waszą pracę. Nikt nie wie, jak dużo zrobiliście dla tego kraju – zwrócił się do swojej rodziny i współpracowników Donald Trump w przemówieniu w bazie Andrews. Moja prezydentura była znakomita pod każdym względem. Mówię wam „do widzenia”, ale mam nadzieję, że to nie będzie długie pożegnanie. Jeszcze się zobaczymy – mówił odchodzący prezydent”

W ceremonii pożegnania prezydenta nie wzięli udziału przywódcy Republikanów w Kongresie. Zdecydowali oni dołączyć do prezydenta elekta Joe Bidena, który rozpoczął dzień od udziału we mszy świętej.

Prezydencki samolot Air Force One jeszcze przed południem czasu lokalnego wyląduje w Palm Beach na Florydzie, gdzie para prezydencka zamieszka w posiadłości Mar-a-Lago.

IAT/ Twitter/ AL

Trump ułaskawił 73 osoby w ostatnich godzinach urzędowania

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię