Inauguracja Joe Bidena zakończona koncertem „Celebrating America”

Ostatnim punktem inauguracji 46. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena był zakończony pokazem fajerwerków koncert „Celebrating America” z udziałem wykonawców muzyki rockowej, popowej, country i klasycznej.

Podczas tego wirtualnego wydarzenia, ze specjalnym przesłaniem do nowego przywódcy USA wystąpili byli prezydenci Bill Clinton, George Bush i Barack Obama. Koncert „Celebrating America” odbył się przy Pomniku Lincolna w centrum Waszyngtonu. Poprowadził go aktor Tom Hanks, który przed laty w tym samym miejscu pojawił się w filmie „Forrest Gump”. Niektórzy artyści, w tym Bruce Springsteen, Kasty Perry i John Legend, śpiewali na żywo, inni nagrali swoje występy. W przerwach pomiędzy występami oddawano hołd Amerykanom.

George Bush, Barack Obama i Bill Clinton pojawili się nagraniu wideo, w którym mówili o potrzebie jedności kraju, życzyli Joe Bidenowi sukcesu i apelowali by Amerykanie skupili się na tym co ich łączy a nie dzieli. George Bush, Barack Obama i Bill Clinton wraz z małżonkami towarzyszyli nowemu 46. prezydentowi nie tylko podczas zaprzysiężenia ale również gdy składał wieniec na wojskowym Cmentarzu Arlington.
Kończący inaugurację pokaz sztucznych ogni, prezydent Joe Biden wraz z pierwszą damą USA Jill Biden obserwowali z południowego balkonu Białego Domu.

IAR/APP/YouTube

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię