Nie otrzymałeś pierwszego czeku z pakietu stymulującego? Jest szansa, że jednak go otrzymasz

0
908

Wśród ogromu moratoriów i dekretów podpisanych przez Prezydenta Joe Bidena w ostatnich dniach jest również jeden nakazujący Departamentowi Skarbu USA, żeby “zrobił wszystko, co w jego mocy”, aby osoby, którym przysługiwały czeki w pierwszej rundzie pomocy finansowej na pewno je otrzymali.

Departament Skarbu zapewnił administrację Bidena, że ponownie prześle nieodebrane fundusze do osób, którym przysługiwały czeki z ramienia pakietu pomocy finansowej w 2020. Departament Skarbu zapowiedział, że będzie współpracował z Urzędem Skarbowym (IRS) w celu stworzenia „prostych opcji” pomagających ludziom ubiegać się o pieniądze. „Setki tysięcy czeków i kart debetowych z pierwszej rundy czeków nie zostało zrealizowanych ani aktywowanych”, poinformował Departament Skarbu.

IRS wysłał 160 milionów płatności na łączną kwotę 270 miliardów dolarów na mocy ustawy CARES. Dwa dni po tym jak prezydent Trump podpisał drugi pakiet pomocy pod koniec grudnia, zezwalającego na płatności bezpośrednie w wysokości 600 dolarów, IRS wysłało 147 milionów płatności o wartości 142 miliardów dolarów.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię