PLL LOT ogranicza krajową i europejską siatkę połączeń

0
399

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o ograniczeniu liczba rejsów na wybranych trasach krajowych i europejskich. Przyczyną są obostrzenia związane z pandemią COVID-19 oraz restrykcje nakładane na pasażerów, co powoduje mniejsze zainteresowanie lataniem.

Do 31 stycznia wszystkie osoby przylatujące do Polski z zagranicy muszą przejść obowiązkową kwarantannę. Ponadto, ze wszystkich krajów, do których połączenia wykonuje LOT, tylko sześć nie wymaga od przylatujących Polaków okazania negatywnych wyników testu lub przejścia kwarantanny.

W związku z trudną sytuacją w branży i bieżących prognoz, największe linie lotnicze w Europie, między innymi Lufthansa Ryanair, czy British Airways w lutym planują duże redukcje siatki połączeń. Według szacunków samych linii, w rozkładzie lotów może pozostać jedynie 20 procent połączeń w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku. PLL LOT zapowiada, że w lutym również dostosowuje skalę działalności do podobnego poziomu.

Polski przewoźnik podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu połączeń do Düsseldorfu, Luksemburga, Mediolanu i Wiednia na okres pięciu tygodni – w okresie od 25 stycznia do 28 lutego, a także połączeń krajowych do Katowic i Poznania – od 1 lutego na okres 4 tygodni. W styczniu i lutym, dalsze ograniczenia częstotliwości połączeń obejmą trasy z Warszawy do Wilna – z 11 do 7 częstotliwości tygodniowo, Zurichu – z 8 do 5 rejsów tygodniowo, Sztokholmu – z 7 do 6 rejsów tygodniowo, Paryża, Amsterdamu i Kopenhagi – z 7 do 5 rejsów tygodniowo, Genewy i Bukaresztu – z 6 do 5 rejsów w tygodniu, Sofii – z 5 do 4 rejsów w tygodniu. Rejsy do Londynu będą wykonywane 3 razy w tygodniu, w zależności od sytuacji epidemicznej.

Spółka zapewnia, że o wszystkich powyższych zmianach pasażerowie są informowani na bieżąco. Pasażerom odwołanych rejsów oferuje się między innymi wybór nowej daty lotu, zamianę wartości biletu na voucher, a także zgłoszenie wniosku o zwrot.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię