Godiva znika z USA. Powód?

Do końca marca Godiva zamknie 128 swoich sklepów firmowych na terenie Ameryki Północnej (w tym 11 z Kanady). Decyzja belgijskiej firmy została podjęta na podstawie raportów finansowych z ostatnich miesięcy i wyraźnego zmniejszenia liczby osób odwiedzających sklepy firmowe.

S​łodkie smakołyki Godivy będą nadal dostępne do kupienia przez Internet oraz w sklepach partnerskich i spożywczych w całej Ameryce Północnej. Firma nie planuje zamknięcia sklepów w Europie, na Bliskim Wschodzie i Chinach.

„Odkąd po raz pierwszy otworzyliśmy nasze podwoje na rynku Amerykańskim i Kanadyjskim nasze sklepy i kawiarnie miały jasny cel: – zapewnienie konsumentom osobistego doświadczenia, aby mogli cieszyć się najbardziej wykwintnymi czekoladami na świecie” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Godiva, Nurtac Afridi. Dodał „zawsze skupialiśmy się na tym, czego potrzebują nasi konsumenci i jak chcą doświadczać naszej marki.”

Zamknięcie sklepów następują niecałe dwa lata po tym, jak Godiva ogłosiła w kwietniu 2019 r. duży plan ekspansji. Zakładał on otwarcie 2000 kawiarni na całym świecie w ciągu sześciu lat. Obecnie na stronie internetowej Godivy widnieje siedem kawiarni w USA.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię