Zima nie daje za wygraną. Dziś kolejny dzień potężnych opadów śniegu w Illinois

0
365

Potężne opady śniegu, które od poniedziałkowego wieczoru dają się we znaki mieszkańcom stanu Illinois, Indiany i Wisconsin będą odczuwalne przez cały dzisiejszy dzień.

Jak informują stanowe centra pogodowe największych opadów śniegu mogą spodziewać się mieszkańcy powiatów Lake, Cook i Du Page. Na ziemię może spaść od 4 do 8 cali śniegu. Do godziny 5 rano rekordowe opady białego puchu odnotowano w Spring Grove gdzie na ziemię spadło 4 cale śniegu, w Naperville ponad 3 cale oraz w Gurnee i Homer Glen po 2 cale śniegu.

Ostrzeżenie o opadach śniegu tzw. Winter Storm Warning obowiązuje do godziny 5 po południu w powiatach: DeKalb, Grundy, Kane, Kendall, LaSalle, Cook, DuPage, Lake i Will.

W związku z opadami śniegu dziś rano z lotnisk O’Hare i Midway nie odleciało w sumie 37 samolotów. Wczoraj liczba odwołanych lotów przekroczyła prawie 170. Na drogach odnotowano sporo niegroźnych stłuczek. Do odśnieżania dróg zarząd Illinois Tollway skierował flotę 196 pługosolarek.

Policja zwróciła się z apelem do kierowców o rozwagę podczas dzisiejszych podróży samochodem.

Warto dodać, że w związku z nawałnicą odwołano zajęcia w większości szkół publicznych na terenie Chicago, w żłobkach i przedszkolach.

Więcej informacji na stronie: www.emergencyclosingcenter.com

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię