W tym kraju bez negatywnego testu nie wyjdziesz z domu

0
857

Na Słowacji we wtorek zaczął obowiązywać zakaz wychodzenia z domu bez zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Słowacka policja zapowiedziała zaostrzone kontrole.

Od tej zasady wprowadzono kilka wyjątków. Bez aktualnego testu można wyjść do najbliższego sklepu lub apteki. Można też udać się do lekarza, na szczepienie przeciwko COVID-19 lub test. Zakaz nie dotyczy spacerów z dzieckiem do 3. roku życia lub z psem, w promieniu kilometra od miejsca zamieszkania.
Testu nie muszą mieć też osoby, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy przebyły COVID-19 lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni przyjęły drugą dawkę szczepionki. Słowacka policja zapowiedziała zaostrzone kontrole.
Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu jest potrzebne w drodze do pracy, na pocztę lub do banku. Negatywny wynik testu na koronawirusa muszą mieć też osoby spacerujące i uprawiające sport na świeżym powietrzu, z wyjątkiem dzieci do 15. roku życia i seniorów powyżej 65. roku życia.
Na razie przepis obowiązuje do 2 lutego, w całym kraju, a w powiatach z największym odsetkiem zakażeń zakaz zostanie przedłużony o 5 dni.
AL/IAR

Czytaj również: Joe Biden podpisał cztery rozporządzenia wykonawcze dotyczące równości rasowej

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię