Niemcy: Ograniczenia w podróżowaniu do 17 lutego

0
205

Berliński Instytut Roberta Kocha poinformował o prawie 12 i pół tysiąca nowych przypadków koronawirusa. W związku ze wciąż wysoką liczbą zakażeń w Niemczech zaczęły obowiązywać daleko idące ograniczenia w podróżowaniu. Wprowadzony został całkowity zakaz wjazdu z RPA, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugalii.

Według ustaleń niemieckich mediów rząd federalny podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu wjazdu głównie z krajów, gdzie odnotowano wysoką liczbę zmutowanych wariantów koronawirusa. Rozporządzenie dotyczy zarówno ruchu lotniczego, jak i kolejowego. Ma ono obowiązywać co najmniej do 17 lutego.

Spod nowej regulacji wyłączeni są niemieccy obywatele i cudzoziemcy, którzy na stałe przebywają w Niemczech. Dozwolone są też w dalszym ciągu transporty towarów oraz loty uzasadnione przyczynami humanitarnymi.

Rząd federalny wytłumaczył ten krok “rosnącym i nieobliczalnym zagrożeniem, jakie pojawiło się w kraju wraz z nowymi szczepami koronawirusa”. W piątek minister zdrowia Jens Spahn (fot.) poinformował, że w Niemczech odnotowano już ponad 150 przypadków zmutowanego wirusa, wykrytego w Wielkiej Brytanii.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię