Od jutra muzea i galerie sztuki w Polsce mogą wznowić działalność

0
92

Muzea i galerie sztuki – to instytucje, które zgodnie z nowym planem łagodzenia ograniczeń związanych z epidemią mogą jutro (1 lutego) wznowić działalność. Zanim zostaną otwarte, muszą spełnić wytyczne, które zapewnią wszystkim bezpieczeństwo.

Muzea i galerie powinny, między innymi ograniczyć liczbę gości, zmienić trasy zwiedzania tak, aby zapewnić utrzymanie odpowiedniego dystansu oraz zrezygnować z organizacji wydarzeń dla większych grup.

Decyzja o otwarciu – w rygorze sanitarnym – muzeów i galerii sztuki została oparta na analizach świadczących o dobrym przygotowaniu tych instytucji do przestrzegania wytycznych ograniczających ryzyko zakażeń do minimum. Uwzględniono również raporty międzynarodowych organizacji muzealnych, w zakresie społecznego oddziaływania muzeów, jak i ich przygotowania do wypełniania wymogów sanitarnych.

Ostateczną decyzję o czasie, trybie i tempie otwierania instytucji oraz procedurach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i publiczności, w każdym przypadku podejmuje dyrektor instytucji w porozumieniu z lokalnym inspektorem sanitarnym. Szczegółowe wytyczne można znaleźć na stronie resortu kultury.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię