Impechment: Trump rozstał się ze swoim zespołem prawników

Fot: totalconservative.com

Były prezydent Donald Trump ogłosił w niedzielę nowy zespół obrońców, który ma go reprezentować w procesie impeachmentu.

Jak donoszą amerykańskie media, w sobotę Donald Trump rozstał się z piątką prawników, którzy mieli go reprezentować przed senatorami. Z jego ekipy mieli odejść adwokaci z Południowej Karoliny, Butch Bowers i Deborah Barbier oraz byli prokuratorzy federalni Greg Harris, Johny Gasser i Josh Howard. Nieoficjalnie mówi się, że powodem miała być różnice zdań pomiędzy prawnikami i Trumpem na temacie linii obrony. Według ich źródeł rozstanie odbyło się za porozumieniem stron.

Polecamy: Bezrobotni odmawiających powrotu do pracy dostaną zasiłek. Jak to możliwe? Wyjaśniamy

Adwokaci David Schoen i Bruce L. Castor Jr. poprowadzą obronę w procesie imeachmentu w Senacie  – ogłosił były prezydent. Proces, w którym Trumpowi postawiono zarzut podżegania do powstania, ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu. Przywódcy Senatu zgodzili się poczekać do 9 lutego, by dać byłemu prezydentowi wystarczająco dużo czasu na przygotowane się do obrony.

Schoen, prawnik specjalizujący się w obronie karnej, w oświadczeniu prasowym powiedział, że to zaszczyt reprezentować  Trumpa i Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Castor, były pełniący obowiązki prokuratora generalnego w Pensylwanii ma podobne odczucia.

Czytaj również: Chicago przeszło do fazy 4 pewnego otwarcia. Co to oznacza w praktyce?

Nowi członkowie zespołu prawnego zostali ogłoszeni po doniesieniach, że Butch Bowers, były główny adwokat, który miał bronić Trumpa, opuścił zespół obrońców. Raporty Associated Press i CNN wskazały również, że czterech innych członków również opuściło zespół. Według CNN adwokaci chcieli skupić się na legalności impeachmentu, podczas gdy były prezydent chciał nadal promować twierdzenia o powszechnym oszustwie wyborczym.

Przewiduje się, że skazanie Trumpa przez Senat jest mało prawdopodobne, ponieważ, aby został uznany za winnego –  17 Republikanów musiałoby głosować przeciwko byłemu prezydentowi. 26 stycznia 45 republikańskich senatorów poparło wniosek o uznanie za niekonstytucyjny impeachment byłego prezydenta w związku ze szturmem na Kapitol, niektórzy obserwatorzy komentowali jako jasny znak, że Trump nie zostanie on skazany za podżeganie do powstania – podał Reuters.

AL 

źródło: Reuters, The Hill

Lori Lightfoot do nauczycieli: Wróćcie do pracy, albo poniesiecie konsekwencje

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię