Zaskakująca decyzja. Bezos ustępuje z funkcji prezesa Amazona

Amazon ogłosił we wtorek, że prezes zarządu Jeff Bezos ustąpi ze stanowiska i będzie piastował funkcję przewodniczącego rady nadzorczej.

„Jeff Bezos opuści stanowisko prezesa Amazona w trzecim kwartale tego roku” – podał koncern w oficjalnym komunikacie. Jego stanowisko ma objąć Andy Jassy, który do tej pory kierował spółką Amazon Web Services.

Miliarder założył Amazona w 1994 roku. Początkowo była to strona internetowa, która umożliwiała sprzedaż książek, potem ewaluowała do rangi największego sklepu internetowego na świecie. Obecnie akcje Amazona na nowojorskiej giełdzie warte są 1,6 biliona dol.

Czytaj również: Nowy Jork: 9-latka spryskana gazem i zakuta w kajdanki przez policję. Szokujące nagranie

Od czasu założenia Amazona Bezos zgromadził majątek w wysokości 196,5 miliardów dolarów. Podczas gdy inne firmy z różnych branż ucierpiały w wyniku pandemii, Amazon odnotowywał ogromne zyski. W swoim raporcie koncern poinformował o swoich najwyższych w historii przychodach kwartalnych, które wyniosły 125 mld dolarów.

Jeff Bezos zamierza w najbliższych latach skupić się na pracy przy innych swoich przedsięwzięciach, mi. in. w swojej firmie kosmicznej Blue Origin i dzienniku „Washington Post”, którego jest właścicielem, od roku 2013. Planuje także działania w stworzonych przez niego dwóch funduszach: Bezos Earth Fund i Day One Fund..

AL

Republikanie mają pomysł na kolejny pakiet pomocowy. Nie każdy dostanie czek

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię