Czy w tym roku odbędą się parady z okazji Dnia Świętego Patryka?

Wszystko wskazuje na to, że obawy wielu mieszkańców Chicago stały się smutną rzeczywistością. Władze miasta Chicago podały do wiadomości publicznej informację o odwołaniu dwóch parad z okazji Dnia Świętego Patryka. Decyzja władz została, podobnie jak w roku ubiegłym, podjęta z uwagi na pandemię koronawirusa.

„Współpracujemy z organizatorami i społecznościami lokalnymi, i szukamy sposobów na obchodzenie Dnia Świętego Patryka w sposób bezpieczny i zgodny z bieżącymi wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego” – powiedziała burmistrz Chicago, Lori Lightfoot 

Jak podają organizatorzy Chicago South Side Irish St. Patrick’s Day Parade 2021 nie odbędzie się również tradycyjna parada wzdłuż przy Western Avenue

„Ze względu na nieustające obawy związane ze zdrowiem publicznym odnośnie koronawirusa, władze miasta Chicago zdecydowały o nie wydawaniu żadnych zezwoleń na parady i duże zgromadzenia w pierwszym kwartale 2021 r.”

W zeszłym roku obie parady z okazji Dnia Świętego Patryka w Chicago zostały odwołane, a barwienie rzeki zostało przełożone z powodu obaw związanych z koronawirusem. Jak podaje NBC Chicago parada w centum Chicago jak i barwienie rzeki są nadal planowane na 13 marca.

Farbowanie rzeki w Chicago w 2019 roku

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię