Illinois: Kolejne powiaty przeszły do fazy 4 ponownego otwarcia

0
260
Faza 4

W środę powiaty DuPage, Kane, Lake i McHenry przechodzą do czwartej fazy planu ponownego otwarcia Illinois.

Obecnie prawie całe Illinois znajduję się w czwartej fazie ponownego uruchamiana gospodarki. W większości regionów zdrowotnych na jakie został podzielony stan, wszystkie wskaźniki infekcji, hospitalizacji i zgonów spowodowanych koronawirusem spadają.

Obecnie tylko jeden z regionów (region nr, 4) nie spełnił wymogów, aby przejść do czwartego etapu, który umożliwia spożywanie posiłków i napojów wewnątrz lokali.

With the North and West suburbs now meeting Illinois Department of Public Health (IDPH)’s metrics, I’m glad to see 10 of…

Opublikowany przez Governor JB Pritzker Środa, 3 lutego 2021

Zgodnie z wytycznymi fazy czwartej, bary i restauracje mogą serwować posiłki wewnątrz lokali. Przy stolikach może siedzieć maksymalnie 10 osób, jednak, muszą być rozmieszczone w odległości co najmniej sześciu stóp od siebie. Stoliki, które nie spełniają tego wymogu powinny być oddzielone nieprzepuszczalnymi barierami oddzielającymi. W fazie 4 zniesione zostały również stanowe ograniczenia dotyczące godzin otwarcia barów i restauracji.

Powiązane: Chicago przeszło do fazy 4 ponownego otwarcia. Co to oznacza w praktyce?

Zostają m.in otwarte kina i miejsca rekreacyjne przy maksymalnym obłożeniu 50 proc, natomiast muzea przy 25 procentowym obłożeniu. Sklepy, domy towarowe, salony kosmetyczne, kręgielnie, lodowiska mogą działać również przy maksymalnie 50 proc. dozwolonej liczby klientów (lub obsługiwać mniej niż 50 osób jednocześnie).

Spotkania i imprezy okolicznościowe mają być ograniczone do 50 osób lub 50% pojemności sali, w zależności od tego, która z tych wartości jest mniejsza.

Czytaj również: Impeachment Trumpa niekonstytucyjny?

Przed ostanie miesiące cały stan Illinois był objęty zaostrzonymi restrykcjami. Miało to na celu zahamowanie jesiennej fali pandemii koronawirusa. Obecnie wskaźnik infekcji w stanie spada.W środę Illinois odnotowało 3114 nowych potwierdzonych przypadków oraz 69 zgonów.

Od początku pandemii stanowy Departament Zdrowia w Illinois zanotował łącznie 1,134,231 przypadków koronawirusa, a w tym 19,375 zgonów z nim powiązanych.

AL

Ruch BLM nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

 

Impeachment niekonstytucyjny?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię