19-latek trafił na OIOM kilka dni po szczepieniu na Covid-19

0
952

W Izrael młody mężczyzna z zapaleniem mięśnia sercowego trafił na oddział intensywnej terapii. Pięć dni wcześniej otrzymał drugą dawkę szczepionki na COVID-19 Pfizer/BioNTech.

Mężczyzna trafił do szpitala, w niedzielę wieczorem. Od momentu przyjęcia drugiej dawki szczepionki występowały u niego takie objawu jak przyspieszone bicie serca, duszności i ostre bóle, które promieniowały do lewego ramienia – przekazał dr Badarnih Bahaa z kliniki Terem.

Czytaj również: Prawnicy Trumpa: „Proces impeachmentu jest niekonstytucyjny”

Po badaniu krwi, u mężczyzny wykryto u niego zapalenie mięśnia sercowego. Był leczony w ośrodku Terem w Modi’in, a następnie został przewieziony do Centrum Medycznego Szamir w Tzrifin.

“Fakt, że objawy pojawiły się natychmiast po szczepieniu, budzi podejrzenie, że stan zapalny mogła spowodować reakcja immunologiczna” – powiedział dr Abdulhadi Farojeh, dyrektor medyczny kliniki Terem,  w którym przebywa nastolatek.

Powiązane: Zmarł dzień po przyjęciu szczepionki przeciw Covid-19

Na razie nie ma pewności, czy to szczepionka wywołała niepożądany efekt – donosi “Jerusalem Post”. Według Amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia do tej pory zgłoszono kilka przypadków zapalenia mięśnia sercowego po podaniu preparatu przeciw COVID-19. Wiamo, że 19- latek nie cierpiał na żadne choroby.

AL

źródło: Jerusalem Post

Sąd Najwyższy odwołuje rozprawy ws. budowy muru na granicy z Meksykiem

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię