Szwecja wymaga testów na COVID-19

0
212
envato

Szwecja dołącza do grupy krajów, które uzależniają wjazd na swoje terytorium od negatywnego testu na chorobę COVID-19. Nowe przepisy obowiązują w tym kraju od dziś. Niektóre kraje cały czas jednak nie wymagają takiego testu.

Nowe regulacje ogłosił kilka dni temu premier Szwecji. Test musi być wykonany maksymalnie 48 godzin przed planowanym przekroczeniem granicy tego kraju.
Nakaz testu nie będzie jednak obowiązywał osób, które mieszkają w Szwecji, osób, które podróżują w ważnych sprawach rodzinnych, a także sportowców, oraz nieletnich. Nowe regulacje mają obowiązywać do końca marca.

Wcześniej Szwecja ograniczyła wjazd obywateli niektórych państw ze względu na rozprzestrzeniającą się nową mutację koronawirusa, bardziej zaraźliwą od tej, z którą Europa miała do czynienia w pierwszej połowie zeszłego roku.

Szwecja dołączyła między innymi do Egiptu, Malty, Hiszpanii, Turcji i Grecji. Nadal bez takiego testu można wjechać między innymi do Meksyku, Szwajcarii, Tanzanii oraz do Portugalii. Jednak w przypadku tego ostatniego kraju są wyjątki – testów wymagają władze Madery oraz Azorów, które administracyjne należą do Portugalii.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię