1500 dolarów kary za brak maseczek na amerykańskich lotniskach i nie tylko

envato

W związku z walką z pandemią koronawirusa w USA którą sankcjonuje ostatni dekret prezydencki z 23 stycznia, wszyscy podróżni, którzy nie będą nosić maseczek ochronnych twarzy na lotniskach, na pokładach samolotów czy w środkach komunikacji miejskiej w tym w autobusach i pociągach mogą zostać ukarani grzywną.

Jak informuje CNN za pierwsze wykroczenie możemy się spodziewać upomnienia oraz mandatu w wysokości 250 dolarów, który podczas kolejnego zatrzymania może wzrosnąć do 1500 dolarów.

Warto przypomnieć, że od 2 lutego obowiązkowe noszenie masek ochronnych jest wymagane przez służby lotniskowe w całych Stanach Zjednoczonych. Brak posiadania maseczki na lotnisku oznacza mandat oraz możliwość braku odprawy przez agentów TSA.

Nowe rozporządzenie obowiązywać będzie wszystkich podróżnych do 11 maja 2021 roku. Wyjątek stanowią dzieci do lat 2 oraz osoby chore, które przedstawią odpowiednie zaświadczenie od lekarza.

Tylko od maja 2020 roku po wprowadzeniu przez linie lotnicze obowiązku noszenia maseczek podczas lotu, na tzw. czarnej liście pasażerów którzy nie zastosowali się do zaleceń TSA znalazło się do dziś ponad 3 tysiące osób.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię