North Shore Chamber Music Festival zaprasza

North Shore Chamber Music Festival zaprasza na coroczną galę Funduszu Stypendialnego Arkadego Fomina.

North Shore Chamber Music Festival co roku, dzięki hojności wielu miłośników muzyki i sponsorów, przyznaje stypendia ponad 40 utalentowanym młodym artystom z całego świata, pomagając im w rozwoju artystycznym.

Tegoroczna Gala „2021 Stars of Tomorrow!” odbędzie się w sobotę, 20 lutego, o godzinie 7:30 wieczorem w PianoForte Chicago. Koncert będzie transmitowany na żywo na kanale „The Violin Channel” – https://theviolinchannel.com/

Podczas tegorocznego koncertu usłyszymy Katherine Audas – wiolonczela, Julian Rhee – skrzypce i Janice Carissa – fortepian. Audas i Rhee byli stypendystami w roku 2020, a Janice Carrissa w 2019.

Fundusz Stypendialny Arkadego Fomina (AFSF) został założony przez North Shore Chamber Music Festival w 2015 roku, aby uczcić i utrwalać dziedzictwo i ducha muzycznego Arkadego Fomina – znanego skrzypka, wspaniałego nauczyciela, dyrygenta i długoletniego członka Dallas Symphony.

„Arkady wiedział, jak bezinteresownie i całym sercem oddać się swoim uczniom, jego wiara w znaczenie muzyki była inspirująca i absolutnie zaraźliwa” – powiedział Vadim Gluzman, skrzypek i dyrektor artystyczny NSCMF.

Fomin zmarł w 2014 roku, pozostawiając po sobie ogromne dziedzictwo muzyczne oraz wielu uczniów. Jego inspiracja wpłynęła na życie setek artystów, w tym wielu z najwybitniejszych współczesnych artystów. Nagroda jest przyznawana w drodze niekonkurencyjnej procedury. Kandydaci są weryfikowani przez anonimowy komitet doradczy, który wydaje profesjonalne rekomendacje ściśle zgodne z celami nagrody.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię