North Shore Chamber Music Festival zaprasza

0
163

North Shore Chamber Music Festival zaprasza na coroczną galę Funduszu Stypendialnego Arkadego Fomina.

North Shore Chamber Music Festival co roku, dzięki hojności wielu miłośników muzyki i sponsorów, przyznaje stypendia ponad 40 utalentowanym młodym artystom z całego świata, pomagając im w rozwoju artystycznym.

Tegoroczna Gala “2021 Stars of Tomorrow!” odbędzie się w sobotę, 20 lutego, o godzinie 7:30 wieczorem w PianoForte Chicago. Koncert będzie transmitowany na żywo na kanale “The Violin Channel” – https://theviolinchannel.com/

Podczas tegorocznego koncertu usłyszymy Katherine Audas – wiolonczela, Julian Rhee – skrzypce i Janice Carissa – fortepian. Audas i Rhee byli stypendystami w roku 2020, a Janice Carrissa w 2019.

Fundusz Stypendialny Arkadego Fomina (AFSF) został założony przez North Shore Chamber Music Festival w 2015 roku, aby uczcić i utrwalać dziedzictwo i ducha muzycznego Arkadego Fomina – znanego skrzypka, wspaniałego nauczyciela, dyrygenta i długoletniego członka Dallas Symphony.

„Arkady wiedział, jak bezinteresownie i całym sercem oddać się swoim uczniom, jego wiara w znaczenie muzyki była inspirująca i absolutnie zaraźliwa” – powiedział Vadim Gluzman, skrzypek i dyrektor artystyczny NSCMF.

Fomin zmarł w 2014 roku, pozostawiając po sobie ogromne dziedzictwo muzyczne oraz wielu uczniów. Jego inspiracja wpłynęła na życie setek artystów, w tym wielu z najwybitniejszych współczesnych artystów. Nagroda jest przyznawana w drodze niekonkurencyjnej procedury. Kandydaci są weryfikowani przez anonimowy komitet doradczy, który wydaje profesjonalne rekomendacje ściśle zgodne z celami nagrody.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię