W Lourdes 163. rocznica objawienia Najświętszej Maryi Panny

W Lourdes rozpoczęły się uroczystości 163. rocznicy objawienia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia jest też obchodzony Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku. Z powodu pandemii większość wydarzeń zorganizowano w formie wirtualnej.

Obchody święta Najświętszej Maryi Panny w Lourdes i Światowego Dnia Chorego odbywają się w tym roku przy ograniczonym udziale wiernych. Uroczystości można śledzić na stronie internetowej sanktuarium. Podczas porannej mszy w bazylice świętego Piusa X w Lourdes, delegat apostolski biskup Antoine Hérouard przekonywał, że w trudnych czasach pandemii, modlitwa przy grocie świętej Bernadetty jest jeszcze bardziej potrzebna.

„Dla wielu ludzi jest to okres strachu i samotności. Lourdes jest miejscem, do którego chorzy przychodzą, aby powierzyć Matce Bożej ich życie, ale także aby odnaleźć pokój, zaufanie i nadzieję w codzienności” – mówił biskup Antoine Hérouard.

W sanktuarium przewidziano dziś msze święte w kilku językach, czuwania oraz adoracje przy grocie świętej Bernadetty transmitowane w sieci. Tematem modlitw z okazji Dnia Chorego będzie cytat z Ewangelii świętego Mateusza: „Jeden jest Wasz Nauczyciel, a Wy wszyscy braćmi jesteście”.

Do soboty potrwają również „Dni Lourdes” – trzydniowy cykl wideokonferencji z udziałem ponad 800 organizatorów międzynarodowych pielgrzymek.

iar

photo: screen shot YouTube

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię