Trzęsienie ziemi w Japonii. 50 osób zostało rannych

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 nawiedziło dziś Japonię. Co najmniej 50 osób zostało rannych. Trzęsienie uszkodziło kilka budynków, a także linie energetyczne.

Wcześniej japońskie służby informowały o magnitudzie 7,1. 950 tysięcy gospodarstw domowych nie ma prądu, odnotowano też zakłócenia w ruchu pociągów. Wstrząsy były odczuwalne w 10 prefekturach.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się na północny-wschód od Tokio, około 90 kilometrów od miejscowości Namie w prefekturze Fukushima. Do wstrząsu doszło pod dnem oceanu, na głębokości 54 kilometrów.

Jak informuje agencja AP nie stwierdzono uszkodzeń w elektrowni atomowej Fukushima, która została zniszczona przez trzęsienie ziemi i tsunami w 2011 roku, ani w innych pobliskich siłowniach. Dzisiejsze trzęsienie było najsilniejszym od tamtego czasu.

Rząd premiera Yoshihide Sugi ostrzega, że w najbliższych godzinach może dojść do powtórnych, równie silnych wstrząsów. Początkowo po trzęsieniu wydano również ostrzeżenie przed możliwą falą tsunami, które szybko jednak odwołano.

iar

fot. Screen Shot YouTube

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię