Książę Harry i księżna Meghan spodziewają się drugiego dziecka

Brytyjski książę Harry i księżna Meghan poinformowali, że spodziewają się drugiego dziecka. Rzecznik prasowy mieszkającego obecnie w Kalifornii wnuka królowej Elżbiety II i jego żony oświadczył, że „Archie będzie starszym bratem, a książę i księżna Sussex są uszczęśliwieni, spodziewając się swojego drugiego dziecka”.

Rzecznik Pałacu Buckingham oficjalnie poinformował, że „królowa Elżbieta, jej mąż książę Filip oraz cała rodzina królewska są zachwyceni i życzą wszystkiego dobrego Harry’emu i Meghan”.

Na początku ubiegłego roku książę Harry i księżna Meghan zrezygnowali z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej. Ogłaszając decyzję dali do zrozumienia, że przyczyną tej decyzji było nadmierne ingerowanie brytyjskich tabloidów w ich życie. Ich pierwszy syn urodził się w maju 2019. W ubiegłym roku Meghan poinformowała, że była w ciąży z drugim dzieckiem, jednak w lipcu poroniła.

Rezygnacja z pełnienia obowiązków nie wpłynęła na miejsce Harry’ego i jego dzieci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Harry, młodszy syn księcia Karola, jest na szóstym miejscu, Archie na siódmym, zaś dziecko jego i Meghan, gdy przyjdzie na świat, będzie ósme w kolejce do tronu.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię