Po raz pierwszy w historii samoloty Southwest Airlines wystartowały z O’Hare

Linie lotnicze Southwest rozszerzają swoje usługi. Od połowy 2021 roku zwiększona ilość samolotów wystartuje z chicagowskiego O’Hare poinformował w oficjalnym komunikacie przewoźnik z bazą główną na lotnisku Midway. Ponadto linie Southwest po 15 latach przerwy powrócą do regularnych połączeń z międzynarodowym lotniskiem w Houston.

Pierwsze samoloty wystartowały z O’Hare 14 lutego czyli w Dzień Serduszkowy (Valentine’s Day). Siatka połączeń obejmie dziennie 20 lotów na lotniska m.in. w Baltimore, Dallas, Denver i Phoenix. Średnia cena biletu w jedna stronę z Chicago do Nashville wyniesie 39 dolarów. Z kolei do Arizony będzie można polecieć za 109 dolarów.

Ponadto 13 marca Southwest uruchamia loty z lotniska w Colorado Springs.

Jak informuje zarząd Southwest Airlines, „Sukces naszych linii to nie tyko wysoka jakość pracy naszych pracowników to przede wszystkim klienci korzystający z naszych samolotów z takich miast jak Chicago i Houston, którym zawdzięczamy rozwój naszej firmy” mówi Gary Kelly przewodniczący rady nadzorczej Southwest Airlines.

Warto przypomnieć, że Southwest Airlines obsługują 96% ruchu lotniczego na lotnisku Midway. Codziennie z tego lotniska startuje i ląduje 200 samolotów.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię