Atak nożownika na bezdomnych w nowojorskim metrze. Są ofiary śmiertelne

Atak nożownika na bezdomnych w nowojorskim metrze

Policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o cztery brutalne ataki nożem na bezdomnych w nowojorskim metrze. Dwie osoby nie żyją.

Co najmniej trzy z ataków, które miała miejsce w piątek i sobotę są ze sobą powiązane – przekazała policja. Oskarżonym jest 21-letni Rigoberto Lopez z Brooklynu. Zostaną mu postawione zarzuty podwójnego morderstwa oraz usiłowanie zabójstwa.

Wszystkie ataki odbyły się w lini metra A. Do patrolowania pociągów oraz stacji metra skierowano 500 dodatkowych funkcjonariuszy policji, aby wzmocnić bezpieczeństwo pasażerów.

WAŻNE: Biden chce zaostrzyć kontrolę nad bronią palną

Pierwszy incydent miał miejsce w piątek rano, kiedy to na peronie pchnięty nożem został 67-letni mężczyzna z chodzikiem. W trakcie zdarzenia napastnik krzyczał: „Zabiję cię”. Na szczęście mężczyzna przeżył napaść. Policja nie jest pewna, czy ten atak był związany z trzema kolejnymi, które miały miejsce w piątek wieczorem i w sobotę rano.

Pierwszą ofiarę śmiertelną, z ranami kłutymi szyi i klatki piersiowej, znaleziono w piątek przed  północą w pociągu na jednej ze stacji w dzielnicy Queens, drugą – zasztyletowaną 44-letnią kobietę, około 2 godziny później  – na stacji na górnym Manhattanie. Chwilę póżniej, miał miejsce atak na mężczyznę śpiącego pod schodami metra na Manhattanie.

Czytaj również: Skutki uboczne u 150 osób zaszczepionych preparatem AstraZenecka

Mimo, że w Nowym Jorku z powodu pandemii spadła znacznie liczna korzystających z metra, nadal utrzymuje się  brutalna przestępczość.

AL

źródło: USA Today

Czy Amerykanie są zadowoleni z decyzji Senatu ws. impeachmentu Trumpa?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię