Karykatury Kaczyńskiego i Trumpa na paradzie karnawałowej w Düsseldorfie

Konsulat Generalny RP w Kolonii skierował protest do autorów makiety karnawałowej w Düsseldorfie, która w jawny sposób lekceważy wartości religijne Polaków. Wczoraj w ostatni poniedziałek karnawału przez nadreńskie ulice przewinęły się prywatne korowody przebierańców.

Mimo że w Niemczech obowiązuje nadal twardy lockdown i wszystkie imprezy związane z karnawałem zostały odwołane, wczoraj – w tak zwany „Rosenmontag” – na ulice nadreńskich miast wyszły grupy osób w kostiumach.

W Düsseldorfie nie zabrakło także tradycyjnych kpiarskich makiet, ośmieszających polityków z całego świata m.in. byłego Prezydenta USA Donalda Trumpa.

Na jednej z mobilnych platform, stanowiących zwykle nieodłączną część tradycyjnych parad ulicznych, umieszczono karykaturę leżącej kobiety z napisem „prawo aborcyjne”. Postać, która łudząco przypomina szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, krzyżem wbija w kobietę osinowy kołek. Kontrowersyjna makieta, którą stworzył słynący z coraz ostrzejszych przekazów rzeźbiarz Jacques Tilly, wywołała w polskim środowisku powszechny niesmak.

Konsulat Generalny RP w Kolonii skierował protest do organizatorów i autorów projektu. „Rozumiemy i szanujemy charakter nadreńskiego karnawału, ale nie powinien on ranić uczuć i wartości religijnych, które mają wyjątkowe znaczenie nie tylko dla Polaków, ale i dla wielu ludzi na świecie” – oświadczył Konsulat Generalny RP.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię