Biden przedłuża przedłuża pomoc dla właścicieli nieruchomości

Joe Biden

Joe Biden przedłużył do 30 czerwca zakaz odbierania nieruchomości przez pożyczkodawców od osób, które zalegają z ratami za kredyty hipoteczne. Powodem jest pandemia koronawirusa.

Moratorium na egzekucje spowodowane niespłacaniem na czas kredytów hipotecznych miało wygasnąć 31 marca. To już kolejne przedłużenie – tym razem  termin został wydłużony o 3 miesiące.

Jak wynika z danych Census Bureau, prawie 12% właścicieli domów z kredytami hipotecznymi spóźniało się z płatnościami. Dodatkowo federalne Departamenty Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast przedłużają do 30 czerwca zapisy dla kredytobiorców, którzy chcą wnioskować o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego, jego chwilowe wstrzymanie lub zmniejszenie płatności. 

W USA ponad 10 milionów właścicieli domów zalega z ratami za pożyczki hipoteczne -wynika z informacji podanych przez Biały Dom. Działania administracji Bidena mają pomóc ludziom w zatrzymaniu domów podczas kryzysu wywołanego przez pandemię. Właściciele nieruchomości stanowią największą grupę pożyczkobiorców w USA, napędzając przy tym krajową gospodarkę. 

Przedłużenie nie dotyczy  federalnego moratorium ważnego do 31 marca na eksmisje najemców, którzy zalegają z płatnościami.

AL

J.B. Pritzker ogłosił w Illinois stan klęski żywiołowej

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię