Bill Gates: „Uważam, że wszystkie bogate kraje powinny przejść na 100% syntetyczną wołowinę”

fot. Wikipedia

Bill Gates uważa, że bogate kraje powinny zrezygnować ze spożywania mięsa i zastąpić je produktami na bazie roślin. Mogłoby to znacznie pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi na ziemi. 

W wywiadzie dla Technology Review, Gates omówił swoją nową książkę „Jak uniknąć katastrofy klimatycznej”, przybliżając korzyści płynące z wytwarzania syntetycznej wołowiny. W swoim najnowszym dziele filantrop dzieli się przepisem na walkę z kryzysem klimatycznym.

Czytaj również: Biden przedłuża przedłuża pomoc dla właścicieli nieruchomości

Miliarder uważa, że bogatsze kraje powinny całkowicie zrezygnować z spożywania mięsa, przynajmniej z wołowiny, a zamiast niej spożywać jej roślinną wersję. Natomiast w przypadku krajów biedniejszych należy skupić się na pracy nad genetyką zwierząt, aby zwiększyć ilość wołowiny w ramach już generowanych emisji metanu.Współzałożyciel Microsoftu ma nadzieję, że większe spożycie białka roślinnego pomoże w walce z emisją metanu produkowanego przez zwierzęta hodowlane.

„Uważam, że wszystkie bogate kraje powinny przejść na 100% syntetyczną wołowinę” – powiedział Gates zapytany o to, jak kraje mogą pomóc w ograniczeniu emisji metanu przy produkcji żywności. „Można przyzwyczaić się do różnicy w smaku, a z czasem będzie smakować jeszcze lepiej”.

Powiązane: Bill Gates przestrzega przed kolejnymi katastrofami jakie mogą czekać ludzkość

Sam miliarder od lat wspiera i inwestuje w firmy takie jak Beyond Meats, Carbon Engineering, Impossible Foods, Memphis Meats i Pivot Bio.

„Impossible i Beyond odznaczają się jakością i dobrymi cenami co czyni je całkowicie bezkonkurencyjne” – powiedział Gates, odnosząc się do popularnych firm mięsa roślinnego. “Obecne nie produkują one nawet 1% mięsa na świecie, ale są na dobrej drodze”.

AL

Trump i Giuliani oskarżani o spisek. Do sądu wpłynął pozew

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię