Trump zaatakował Mitcha McConnella:” Nadęty polityczny figurant”

Były prezydent zaatakował Mitcha McConnella, obwiniając go za ostatnią przegraną Republikanów w Senacie.

„Mitch jest ponurym, nadętym i nieuśmiechniętym politycznym figurantem, jeśli republikańscy senatorowie zamierzają z nim pozostać, nie wygrają ponownie” – napisał w oświadczeniu Trump. Skrytykował McConnella, mówiąc, że „brak politycznej przenikliwości, mądrości, umiejętności i osobowości szybko doprowadził go z pozycji lidera większości do pozycji lidera mniejszości.„Będzie tylko gorzej…” – podsumował Trump.

Były prezydent zaapelował do Republikanów, aby wybrali nowych liderów, którzy będą działać w zgodzie z wizją partii. „Partia Republikańska nigdy więcej nie będzie szanowana ani silna z politycznymi 'liderami’ takimi jak senator Mitch McConnell u jej steru”. – powiedział Trump.

Czytaj również:Biden przedłuża przedłuża pomoc dla właścicieli nieruchomości

„On niszczy republikańską część Senatu, a czyniąc to, poważnie szkodzi naszemu krajowi…On nie ma tego, co powinien, nigdy nie miał i nigdy nie będzie”.-podsumował były prezydent.

Przywódca mniejszości po ataku na Kapitol 6 stycznia publicznie potępił zachowanie Trumpa. Mimo, że głosował za jego uniewinnieniem, wyraził przekonanie, że były prezydent jest bezpośrednio odpowiedzialny za szturm na Kapitol. “Nie ma wątpliwości, że prezydent Trump jest praktycznie i moralnie odpowiedzialny za sprowokowanie wydarzeń tego dnia” – powiedział MCConnell. Republikanin argumentował jednak, że Konstytucja nie daje Senatowi prawa do impeachmentu prezydenta, który opuścił swoje stanowisko.

W swoim oświadczeniu Trump stwierdził, że McConnell „nie jest wiarygodny w sprawie Chin, ponieważ jego rodzina ma znaczne udziały w chińskim biznesie”. Żona McConnella, Elaine Chao, była sekretarzem transportu w administracji Trumpa przez cztery lata, zrezygnowała po ataku na Kapitol.

Rzecznik McConnella nie skomentował oświadczenia, jednak w wywiadzie dla POLITICO w sobotę wieczorem lider mniejszości zasugerował, że nie pozwoli Trumpowi stanąć na drodze do przejęcia przez Republikanów większości w Senacie w 2022 rok.

Całe oświadczenie można przeczytać TUTAJ.

AL

Trump i Giuliani oskarżani o spisek. Do sądu wpłynął pozew

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię