Książę Filip małżonek królowej Elżbiety II w szpitalu

Książe Filip

Książę Filip trafił do szpitala. Dwór poinformował, że małżonek królowej Elżbiety II od paru dni nie czuł się najlepiej. Krótkie oświadczenie ujawnia, że książę Edynburga został przyjęty na oddział we wtorek wieczorem. Dwór zapewnia, że to tylko środki ostrożności.

Małżonek Elżbiety II został do szpitala zabrany limuzyną, nie karetką. Według źródeł brytyjskich mediów do budynku wszedł sam, nie potrzebował pomocy. Decyzję o ujawnieniu sprawy podjęła Elżbieta II, by uciąć spekulacje i przeinaczenia, które mogłyby się pojawić w mediach.

Teraz mąż monarchini odpoczywa. Jest pod obserwacją lekarzy z prywatnego szpitala im. króla Edwarda VII, w sercu miasta: nieopodal Regent’s Park czy handlowej Oxford Street. Według zdawkowego oświadczeniu dworu, książę Filip zostanie na oddziale przez parę dni.

Prapraprawnuk królowej Wiktorii będzie za cztery miesiące obchodził setne urodziny. Większość minionego roku spędził w Windsorze, wraz z żoną. Otoczeni byli szczególną ochroną ze względu na pandemię. Ostatnim razem książę pojawił się publicznie latem zeszłego roku.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię