Dziś kolejne opady śniegu w Chicago. Od poniedziałku dodatnie temperatury

Screen Shot YouTube zima

Do Chicago zbliża się fala cieplejszego powietrza. Jednak zanim poczujemy upragnione od kilku tygodni 40 stopni Fahrenheita, jeszcze dziś możemy spodziewać się opadów śniegu.

Jak informuje Narodowe Centrum Pogodowe, dziś w godzinach popołudniowych na ziemię może spaść od 3 do 4 cali białego puchu. Opady śniegu rozpoczną się o godzinie 3 po południu na zachodnich przedmieściach Chicago, po czym rozszerzą się na większość obszaru powiatu Cook. Na dodatek w okolicach autostrady I-80 mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem co może spowodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Jak twierdzą lokalne służby meteorologiczne w poniedziałek, wtorek i środę słupki termometrów mogą wskazywać nawet ponad 40 stopni F. Niestety po fali ocieplenia już w środę późnym wieczorem możemy spodziewać się ponownie lekkich opadów śniegu.

Warto dodać, że na przestrzeni ostatnich trzech tygodni tylko na lotnisku O’Hare spadło 34.1 cala śniegu w porównaniu do 39 cali jakie odnotowano w Chicago podczas historycznych opadów w 1979 roku.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię