Żona słynnego barona narkotykowego Joaquina „El Chapo” Guzmana aresztowana w USA

Screen Shot YouTube Emma Coronel Aispuro

Żona jednego z największych baronów narkotykowych na świecie i notorycznego przestępcy Joaquina „El Chapo” Guzmana została zatrzymana w poniedziałek na międzynarodowym lotnisku w Waszyngtonie.

Jak informuje agencja CNN, Emma Coronel Aispuro, która posiada podwójne obywatelstwo zarówno Amerykańskie jak i Meksykańskie jeszcze dziś stanie przed sądem federalnym w stolicy USA.

31 letnia Aispuro jest oskarżona m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pomoc mężowi w ucieczce z więzienia w Meksyku w 2015 oraz planowanie kolejnej przed ekstradycją Guzmana do Stanów Zjednoczonych w styczniu 2017 roku. Ponadto sąd zarzuca jej współudział w handlu narkotykami m.in. kokainy, heroiny, meta amfetaminy i marihuany w Stanach Zjednoczonych wynika z danych Departamentu Sprawiedliwości.

Joaquin „El Chapo” Guzman został skazany na dożywocie w 2019 roku.

Przypomnijmy, że „El Chapo” zaczął narkotykowy proceder w wieku kilkunastu lat od uprawiania marihuany. Był chroniony m.in. przez sieć skorumpowanych funkcjonariuszy policji i polityków. W 2009 roku trafił na listę najbogatszych ludzi na świecie z numerem 701, z majątkiem szacowanym na ponad miliard dolarów.

Joaquin „El Chapo” Guzman odbywa karę w jednym z najnowocześniejszych więzień o zaostrzonym rygorze w USA w miasteczku Florence w Kolorado.

Screen Shot YouTube El Chapo

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię