FED: Przyszłość amerykańskiej gospodarki jest nadal niepewna

Screen Shot YouTube Jerome Powell

Przyszłość amerykańskiej gospodarki jest nadal niepewna a wychodzenie z kryzysu nadal trwa – oświadczył przewodniczący rady gubernatorów amerykańskiego Banku Rezerw Federalnych (FED) Jerome Powell.

Szef amerykańskiego banku centralnego zapowiedział kontynuowanie polityki taniego pieniądza. Jerome Powell powiedział członkom senackiej komisji systemu bankowego, że prognozy dla amerykańskiej gospodarki zależą od przebiegu pandemii koronawirusa. „W ostatnich tygodniach liczba nowych przypadków i hospitalizacji zmniejsza się a trwające szczepienia dają nadzieję na powrót do większej normalności” – mówił Powell.

Szef banku centralnego dodał, że podczas pandemii najbardziej ucierpiał sektor usług i turystyczny ale sektor produkcji oraz rynek nieruchomości mają się całkiem dobrze. Ocenił jednak, że kryzys nadal trwa. „Może wyjdziemy z niego znacznie szybciej niż się obawialiśmy. To by było znakomicie. Ale jeszcze nie w tym momencie, jeszcze nie skończyliśmy swojej pracy” – dodał.

Szef FED zapowiedział kontynuowani polityki niskich stóp procentowych. Oświadczył też, że nie obawia się wzrostu inflacji nawet przy wprowadzeniu kolejnego pakietu antykryzysowego.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię