Illinois: Za przejazd autostradą nie zapłacisz już gotówką

0
445

Illinois Tollway likwiduje na zawsze gotówkowe pobieranie opłat za użytkowanie autostrad. Od teraz akceptowane będą tylko płatności bezgotówkowe.

Już od marca ubiegłego roku zawieszono tymczasowo pobieranie opłat gotówkowych z powodu epidemii koronawirusa. Płatności mogą być dokonywane za pośrednictwem  I-PASS i  E-Zpass transponderów lub online – przekazała w oświadczeniu agencja. Klienci, którzy nie mogą zapłacić przez internet, będą mogli wysłać czek  lub przekaz pieniężny.

Kierowcy mają 14-dniowy okres karencji, aby zapłacić za przejazd, dopóki nie zostaną obciążeni opłatą w wysokości 3 dolarów.

Aby pomóc kierowcom o niskich dochodach w dostosowaniu się do zmian, agencja od maja uruchomi specjalny program-  I-Pass Assist. Ci o najniższych dochodach nie będą oni musieli płacić kaucji za transpondery oraz otrzymają trzymają pierwszą wpłatę w wysokości $20.

Czytaj również: Czy McConnel poprze ewentualną kandydaturę Trumpa w 2024 roku?

Dyrektor wykonawczy Illinois Tollway José Alvarez wyraził nadzieję,  iż zmiany będą przejrzyste i zapewnią bezpieczeństwo kierowcom. “Solidaryzujemy się w walce z całym stanem, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Te zmiany spowodują, że zapewnimy społeczeństwu światowej klasy sieć transportową, która wspiera całą regionalną gospodarkę” – powiedział Alvarez.

AL

Joe Biden: “Nigdy nie uznamy aneksji półwyspu. Krym to Ukraina”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię